אפשרויות

איך מייצרים אפשרויות עסקיות

כבעלי עסקים הדבר שאנחנו הכי רוצים זה את היכולת לרוץ על מגרש אין-סופי של אפשרויות שעומדות לרשותנו, כדי שנוכל לבחור מה מתאים לנו עכשיו בשביל לייצר את הצעד הבא שלנו.
זה נכון למכירות, לשיתופי פעולה, למוצרים חדשים, לשיווק, לתמחור – לכל פעולה עסקית שאנחנו בוחרים לעשות.

אבל אם אין לנו מספיק אפשרויות שאנחנו מכירים, אנחנו עושים עוד מאותו הדבר וגם כמו כולם, בוחרים מתוך מספר מצומצם של אופציות, ואז זה מבאס, זה משעמם, זה ממש מוריד – גם לנו וגם ללקוחות שלנו.

אז איך מייצרים עוד אפשרויות עסקיות?
אפשר להתחיל ולהבין מהם המשאבים שעומדים לרשותנו.
ומשאבים זה לא רק הכסף, הנכסים הפיזיים שלכם והזמן שלכם. זה הרבה יותר מזה.

משאבים זה רשימה ארוכה של כל דבר שיש לכם נגישות אליו.
והאמונה מספר אחת שמצמצת לנו את האפשרויות, היא שאנחנו חושבים שרק המשאבים שבבעלותנו הם שעומדים לרשותנו, זה לא אמת. כל דבר שיש לנו נגישות אליו הוא משאב שאפשר להשתמש בו (גם אם הוא לא שלנו).

זה דורש תזוזה בתפיסה שלנו שזה אפשרי, אבל זה המפתח שפותח שער שהיה נעול כל כך הרבה זמן וסגר מאחוריו עולם קסום של וירטואוזיות.

אפשרויות נפתחות לנו כשאנחנו מבינים שכל דבר הוא "קלף" שאפשר לשלוף אותו ככלי משחק על לוח השחמט שלנו, וכלים יש לנו המון, אם רק נתפוס אותם ככאלו.
המשחק מתחיל להיות מעניין כשאנחנו מבינים שכלים וקלפים הם למשל: הרזומה, הקילומטראז', הניסיון, הקשרים, הטכנולוגיות, הידע, הקולגות, הלקוחות, הספקים ועוד הרבה אחרים, שכשאנחנו יודעים איך לרתום אותם למטרה שלנו, הוא מקדם הצלחה וודאי.

לפעמים קשה לתפוס את זה ולהסכים שהכל זמין, כי המוח שלנו רגיל לתבניות שיושבות עליו כבר שנים, "ששלנו הוא מה ששלנו", אבל כמשחקים את זה במשחק, כשמתרחקים רגע מהמציאות ומתאמנים שוב ושוב בתנאי מעבדה, פתאום נופל האסימון שזה אפשרי, ואפילו מצליח. ואז אפשר לקחת את זה לחיים האמיתיים ולהפוך עולמות.
אז… לא לשכוח לשחק.

שתפו עם חבריכם